Prawo

Czeka Cię rozwód? Postaraj się o dobrego adwokata od rozwodów.

Rozwód pozwala na trwały oraz zupełny rozkład małżeńskiego pożycia. W obecnych czasach rozwodów jest niestety coraz więcej. Chociaż wydawać by się mogło, że ta prawna regularna nie powinna stanowić problemów, to jednak uzyskanie rozwodu w wielu sytuacjach jest bardzo problematyczne. W praktyce niestety przeprowadzenie sprawne rozwodowej sprawy nie jest prostym zadaniem.

Szybki i sprawny rozwód – marzenie wielu osób.

zdjęcie rozbitej rodzinyJednak okazuje się, że rozwodową sprawę możemy przeprowadzić w sposób szybki jak i także sprawny. Bardzo istotne jest również przygotowanie dobre do rozprawy jak i także sama świadomość celi, jaki się zamierza osiągnąć w sądowym postępowaniu. Zakończenie związku z bardzo bliską osobą nigdy nie jest łatwe. Adwokat od rozwodów ma za zadanie wskazać klientowi rozwiązania, które bezpośrednio wynikają z prawnych przepisów. Do tego adwokat od rozwodów ma obowiązek zrozumienia klienta, szanowania jego emocji oraz oszczędzić stresu niepotrzebnego. Oczywiście musi także osiągnąć cel, które klient wskazał na samym początku.

Czy możliwy jest rozwód na pierwszej rozprawie?

Adwokat od rozwód z Warszawy lub innego miasta ma za zadanie tak przygotować się ze swoim klientem do rozprawy, aby rozwód mógł się nawet zakończyć na pierwszym posiedzenie. Rozwodowe spory czasami nawet mogą trwać kilka lat. Szczególnie tak bywa gdy w ramach rozwodu w grę wchodzi władza rodzicielska nad małoletnim wspólnym dzieckiem, wina rozkładu małżeństwa czy też walka o alimenty. Najważniejsze jest zatem ustalenie konkretnych priorytetów w procesie prowadzonym oraz podjęciu decyzji, co momencie danym jest najważniejsze. Wielu adwokatów od rozwodów są zwolennikami dążenia do tak zwanego kompromisu stron. Oszczędza to czas, nerwy oraz także finanse. Rodzinne sprawy są najczęściej bardzo drażliwe oraz bardzo intymne. Jeśli nie mamy potrzeby szczególnej, to powinniśmy się zastanowić nad koniecznością wywlekania wszelkich szczegółów życia w toku sądowego postępowania. Przedłuży to znacznie proces i go uczyni nieprzyjemnym szalenie. Może to zepsuć wszelkie dobre relacje pomiędzy małżonkami. Wpłynie to w konsekwencji na dobro dzieci. Nikt w takim wypadku nie może nazwać się wygranym.

Jak postępowanie powinno być przeprowadzone, aby się zakończyło na pierwszej rozprawie?

Na pewno bez dwóch zdań najbardziej istotny jest tutaj kompromis. Wypracowany jest najczęściej przez małżonków. W sytuacjach, w których nie jest o to łatwo, to kompromis musi być wypracowany przez prawników. Przepisy pozwalają nawet na wyręczenie sądu z rozstrzygania obowiązku o wielu kwestia, które uzgodnione są wspólnie. Zatem możemy żądać orzeczenia rozwodu bez orzeczenia o winie. Możemy także dojść do porozumienia w sprawie rodzicielskiej władzy oraz kontaktów nad wspólnymi dziećmi. Także możemy dojść do porozumienia jeśli chodzi o wysokość alimentów. Uzgodnić także możemy sposób korzystania ze wspólnego mieszkania oraz także ogólny podział majątku. Wszystko jest możliwe. Musimy jednak po pierwsze zachowywać się z klasą i zatrudnić dobrego adwokata od rozwodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij