Lifestyle

Ozdoba ciała na całe życie – tatuaż

Minimalistyczny czy cały rękaw? Kolorowa grafika, a może czarnobiały, geometryczny wzór? To pytania, na które każdy z nas szuka odpowiedzi decydując się na swój pierwszy tatuaż. Wybór jest uzależniony od naszego charakteru, upodobań oraz stylu. Decyzja o nim powinna być przemyślania, nie uzależniona od opinii, zachęceń osób trzecich czy też być wynikiem pochopnych decyzji lub chwilowej zachcianki. Tatuaż jest formą wyrażenia własnego „ja”, przedstawieniem w sposób graficznych swoich zainteresowań lub ważnych informacji dotyczących naszego życia.

Pierwszy tatuaż to ważne przeżycie w naszym życiu, dlatego po podjęciu tej istotnej decyzji o zrobieniu go, należy wybrać odpowiednie miejsce do wykonana tej usługi. Zatem pojawia się pytanie, jaki salon tatuażu będzie dla nas idealny? Na uwagę w pierwszej kolejności zwraca samo miejsce, w którym tego typu usługi są wykonywane. W profesjonalnym salonie tatuażu powinien panować porządek, narzędzia pracy muszą być utrzymywane w czystości, jako że mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Na uwagę powinna zwracać także strona wizualna – dobry salon tatuażu cechuje się ciekawą, ładną estetyką – zbieżną z naszymi własnymi upodobaniami wizualnymi. Ponadto, powinniśmy się w nim czuć komfortowo i bezpiecznie.

Istotnym jest wybór samego tatuatora-artystę, który powinien być w naszej opinii doświadczonym profesjonalistą, a jego wizja będzie trafiać w nasz gust. Zapoznajmy się z jego stylem, przeglądnijmy jego portfolio, sprawdźmy opinie na forach. Następnie spotkajmy się z nim i porozmawiajmy o projekcie naszego tatuażu – warto wiedzieć w czyje ręce się oddajemy nim już będzie za późno.

Bądźmy także przygotowani na to, że w profesjonalnym salonie tatuażu Sky Tattoo na termin wizyty wykonania tatuażu niestety trzeba będzie poczekać. Jeśli nasz wybór padnie na renomowane, szeroko polecane miejsce – uzbrójmy się w cierpliwość, ponieważ pojęcie „tatuażu na już” nie istnieje. Ta sama zasada tyczy się kwestii finansowej. W dobrym studio tatuatorzy cenią swoją pracę, umiejętności i czas, dlatego sesje także nie będą należeć do najtańszych w porównaniu do innych, konkurencyjnych salonów. Ale pamiętajmy! To pamiątka na całe życie, czy warto więc na niej oszczędzać?

Tatuaż to niepowtarzalna pamiątka, ale pamiętajmy, że jest permanentna i dodatkowo…może zaboleć! Każdy organizm ma inną tolerancję na ból. Jego skala różni także się od miejsca wykonywania tatuażu – przez wyborem odpowiedniego miejsca zapoznajmy się mapą bólu i zdecydujmy, czy jesteśmy na to gotowi. Kierujmy się także zasadą – im więcej tkanki tłuszczowej, tym mniejszy ból. Okres gojenia (zazwyczaj dwutygodniowy) także nie należy do najprzyjemniejszych i może być niekomfortowy, dlatego zaopatrzmy się w odpowiednią maść, folię spożywczą oraz szare mydło – to tzw. „złota trójka” jeśli chodzi o okres gojenia się naszego tatuażu.

Kult tatuażu jest czymś, co w dzisiejszych czasach przybiera coraz bardziej pozytywny wydźwięk i pozwala wyróżnić się z tłumu indywidualnym jednostkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij