ramki na zdjęcia

Zarówno mieszkanie o nowoczesnym wystroju, jak i przytulny, tradycyjny dom jednorodzinny z pewnością skorzystają na udekorowaniu ścian zdjęciami. Mogą to być zdjęcia rodzinne, pamiątkowe z wakacji, lub ze specjalnie do tego celu przeprowadzonych sesji u fotografa. Jednak niezależnie od tego, co chcemy pokazać na ścianach naszego domu, konieczne będzie dopasowanie ramek do fotografii. Gdzie kupować ramki i jak mogą one wyglądać, aby uzyskany efekt był wyjątkowy? Możliwości jest wiele, a decyzja należy tylko do nas i naszych bliskich.

Kupowanie ramek – stacjonarnie czy online?

Ramki na zdjęcia dostaniemy oczywiście w każdym sklepie poświęconym aranżacji wnętrz – w popularnych sieciowych marketach, sklepach internetowych oraz w małych sklepikach hobbystycznych, sprzedających na przykład dekoracje vintage. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu mają być ramki – miłośnicy jednokolorowych, minimalistycznych stylów znajdą coś dla siebie w znanych sklepach meblowych lub nawet na internetowych aukcjach.
Bardziej wymagający konsumenci, którym marzą się bogate, ozdobne ramy, powinni rozejrzeć się za sklepami o rozszerzonej ofercie ramek, albo sprzedającymi wyłącznie tego rodzaju produkty. Dobrym wyborem będą sklepy online, jak Sklep Z Ramami, umożliwiające łatwe przeglądanie dostępnych wzorów i zakup większej ilości z dostawą do domu.

Style ramek na zdjęcia – skąd czerpać inspiracje?

Aby ożywić ściany i półki większą ilością zdjęć, można zdecydować się na różnokolorowe ramki na zdjęcia. Można skorzystać z generatorów palet kolorystycznych lub samodzielnie dobrać odcienie, które będą się najlepiej komponować z resztą wystroju. Ramkom o zwykłym, prostokątnym kształcie można nadać charakteru, rozwieszając je w nietypowym układzie, na przykład otaczając jedno duże zdjęcie kilkoma mniejszymi. Dobór wielkości ramek i zdjęć nie powinien sprawiać problemu – można mieć je wykonane w wybranych przez nas wymiarach.
Z bardziej ozdobnymi ramkami na zdjęcia nie należy przesadzać, aby przestrzenie nie wydawały się zagracone. W otoczeniu jednej dużej, złoconej ramy można rozmieścić kilka szklanych, przezroczystych ramek, które nie będą odciągały uwagi od głównego portretu. Dobrym źródłem inspiracji mogą być blogi poświęcone aranżacji wnętrz i zawarte tam fotografie – z pewnością na ścianach prezentowanych pomieszczeń znajdą się ramki ze zdjęciami lub obrazami. Jeśli nie mamy wystarczającego zmysłu estetycznego i obawiamy się, że źle dobierzemy ramki na zdjęcia, dobrze jest skorzystać z porady projektanta wnętrz lub zaufanego znajomego, którego dom zapiera nam dech w piersiach.