E-Commerce

Sposób na większy ruch w e-commerce? Postaw na SEO!

Zakupy w internecie to nic nadzwyczajnego. Najnowsze dane wskazują, że ponad połowa osób korzystających z internetu, decyduje się na kupić w sklepach online. Niższe ceny, otwarte całą dobę, większy wybór asortymentu niż w placówkach stacjonarnych. To wszystko przemawia za tym, aby robić zakupy w internecie.

Prowadzący biznes e-commerce muszą jednak cały czas działać, aby docierać do licznego grona odbiorców. Wszak wzrosty sprzedaży, potężne obroty nie dotycząc wszystkich. Wszędzie, w każdej branży, można znaleźć sklepy internetowe, które nie wyróżniają się niczym, są podobne do setek innych. Dlatego osoby prowadzące handel online muszą postawić na najkorzystniejsze sposoby działania, które sprawią, że sklep odnotuje stały zwiększony ruch, a tym samym konkurencja pozostanie w tyle. Na pewno dobrym pomysłem jest skorzystanie z możliwości, jakie daje SEO, a konkretnej pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarkach internetowych.

Jakie korzyści gwarantuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

Zwiększony ruch na stronie, przekładający się na większą sprzedaż, to najważniejsza idea, jaka przyświeca każdemu, kto postanowi pozycjonować swój sklep internetowy. Jednak oprócz większej sprzedaży, wyższych przychodów, można oczekiwać wielu innych korzyści, jakie zagwarantuje profesjonalne SEO. O czym dokładnie mowa?

Rozpoznawalność marki, sklepu wśród internautów

Stałe wysokie pozycje w wyszukiwarkach, oprócz zwiększonego ruchu, gwarantują również lepszą rozpoznawalność. Właśnie budowa świadomości marki wśród klientów, jej lepsza rozpoznawalność, a także zwiększające się zasięgi, to obok rosnącej sprzedaży, największe korzyści, jakie wynikają z usług pozycjonowania. Nawet jeżeli pewien procent internautów w danym momencie nie dokona zakupów, to mimo wszystko, z dużym prawdopodobieństwem powróci w przyszłości. Wielu zapamięta, że kiedy mowa o konkretnych produktach, to istnieje właśnie taki sklep internetowy. Grunt to stałe, niezmienne zajmowanie topowych pozycji w wyszukiwarkach, regularne pojawianie się w wyszukiwarkach.

Optymalizacja sklepu internetowego

Profesjonalne pozycjonowanie, nie tylko sklepów internetowych, zakłada skuteczną optymalizację. Optymalizacja techniczna oraz konwersji to usystematyzowanie, staranne przygotowanie struktury kategorii, menu sklepów internetowych. Dzięki temu nie tylko pozycjonowanie jest skuteczne, ale i klienci otrzymują w pełni funkcjonalny i łatwy w obsłudze sklep.

Wysoka jakość informacji dla klienta

Dziś trudno wyobrazić sobie dobre sklepy internetowe bez interesującej i wartościowej treści. Zważywszy choćby na to, że nie tylko klienci poszukują porad, praktycznych danych, ale również skuteczne pozycjonowanie tego wymaga. Dlatego korzystając z usług SEO dla e-commerce, tworzy się odpowiedni content, ściśle związany z działalnością prowadzoną przez sklep. Klienci odwiedzający sklep online, ze starannie i profesjonalnie przygotowaną treścią, zaczynają postrzegać go w kategoriach eksperckich.

 

Co należy zrobić, aby zwiększyć ruch w e-commerce?

Chcąc zwiększyć ruch w sklepie internetowym, który automatycznie przełoży się na wyższą sprzedaż, należy w pierwszej kolejności zaangażować specjalistów od SEO. Jednak w większości przypadków, zarządzający sklepami online należą do laików w tematyce SEO. Dlatego dobrze jest wiedzieć o podstawowych działaniach specjalistów od pozycjonowania, których celem jest zwiększenie ruchu w sklepie internetowym.

Umiejętne dopasowanie dużej ilości fraz kluczowych

Dobieranie fraz kluczowych, na które będzie się pozycjonowało, nie ogranicza się do kilku sztuk. Coraz częściej, zamiast kilku głównych fraz, stawia się na wiele pomniejszych słów kluczowych, dokładniej „celujących” w dany produktów, zamiast kategorii. Wynika to choćby z faktu, że coraz większa ilość internautów staranniej, dokładniej formułuje zapytania w wyszukiwarce.

Jak najwięcej informacji to podstawa

Można przygotować nowoczesną grafikę w sklepie internetowym. Wszystko będzie lśniło nowością, przykuwało uwagę internautów. Nie jest to nic zdrożnego, jednak rzetelne wykonanie usług SEO, będzie po stokroć korzystniejsze. W pierwszej kolejności należy postawić na przygotowanie informacji o produktach. Działanie przynosi dwojakie korzyści. Z jednej strony internauta otrzymuje czarno na białym wszystko na temat produktu. Z drugiej strony dobre, unikalne opisy są dodatkowo pomocne w procesie pozycjonowania.

Linki wewnętrzne

Nie tylko estetyczna i nowoczesna prezentacja oferty sklepu online jest ważna. Warto, aby postawić na wewnętrzne linkowanie, czyli łatwe i szybkie odnośniki, które pozwolą klientowi przejść na inne podstrony. Osiągnąć to można choćby przez takie działania jak promowanie przy danym produkcie serii innych. Sugerowanie klientom, aby sprawdzili nowe promocje. Umieszczanie na stronie produktu A, odnośników do produktów B czy C.

Stworzenie eksperckich treści

Niezwykle ważny element skutecznego pozycjonowania sklepu internetowego. Istotny również z uwagi na budowę wizerunku sklepu, jako specjalistów w swojej dziedzinie. Trzeba być przygotowanym na działania, które będą zmierzały do założenia najczęściej bloga firmowego. Blog firmowy z trafną i merytoryczną treścią będzie skutecznie zwiększał ruch w sklepie internetowym. Pewien odsetek klientów trafia na zakupy właśnie poprzez blog, na którym wcześniej szukała konkretnych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij